2020 ITTF World Tour, Hungarian Open

First Stage: February 18-19 – Main Event: February 20-23, 2020

Budapest, Hungary

Follow HERE

Watch LIVE on ITTV

ITTF Photos HERE

MEN

Marko MEDJUGORAC

Tommy XU

Tuesday February 18

Men’s Singles – Preliminary Round 1

Tommy XU vs Carlos CABALLERO (ESP) 0-4

Marko MEDJUGORAC vs Yan-Cheng HUANG (TPE) 3-4

________________________________________________________________________________

2020 ITTF World Junior Circuit, Swedish Junior & Cadet Open

February 19-23, 2020

Örebro, Sweden

Follow HERE

ITTF Photos HERE

BOYS

Pierre-Anthony GAUTHIER

Émile JONCAS

Siméon MARTIN

GIRLS

Emilia CABRERA MALLETTE

Sophie GAUTHIER

Katherine MORIN

Silver medal for Siméon Martin in Cadet Boys singles

Sunday February 23

Cadet Boys Singles – Round of 16

Siméon MARTIN vs Aziz ZAREHBIN (USA) 3-2

Cadet Boys Singles – Quarterfinals

Siméon MARTIN vs Preyesh SURESH RAJ (IND) 3-2

Cadet Boys Singles – Semifinals

Siméon MARTIN vs Tayler FOX (GER) 3-0

Cadet Boys Singles – Final

Siméon MARTIN vs Yong Izaac QUEK (SGP) 0-3

 

Saturday February 22

Cadet Boys Singles – Group stage

Siméon MARTIN vs Laurin Friedrich Johann STRUSS (GER) 3-1

Siméon MARTIN vs Aleksi RASANEN (FIN) 3-1

Siméon MARTIN vs Sofus ANDREASEN (DEN) 3-1

Cadet Boys Singles – Round of 64

Siméon MARTIN vs Dominykas SAMUOLIS (LTU) 3-0

Cadet Boys Singles – Round of 32

Siméon MARTIN vs Naphong BOONYAPRAPA (ENG) 3-1

 

Wednesday February 19

Junior Boys Singles – Group stage

Siméon MARTIN vs Patryk BIELECKI (POL) 0-3

Émile JONCAS vs Peter SMALLCOMBE (ENG) 1-3

Pierre-Anthony GAUTHIER vs Tom COLLE (LUX) 3-2

Pierre-Anthony GAUTHIER vs Dennis LARSSON (SWE) 3-1

Siméon MARTIN vs Oleksandr MALOV (UKR) 1-3

Émile JONCAS vs Miron VASILEV (RUS) 2-3

Siméon MARTIN vs Alve SJOEVOLD (SWE) 3-2

Émile JONCAS vs Matyas LEBEDA (CZE) 3-1

Pierre-Anthony GAUTHIER vs Naphong BOONYAPRAPA (ENG) 3-1

Junior Girls Singles – Group stage

Katherine MORIN vs Alina VYDRUCHENKO (UKR) 0-3

Sophie GAUTHIER vs Lina SVENSSON (SWE) 0-3

Emilia CABRERA MALLETTE vs Lucie MOBAREK (FRA) 1-3

Sophie GAUTHIER vs Katarina WETZEL (NOR) 2-3

Emilia CABRERA MALLETTE vs Annie HEDLUND (SWE) 3-2

Katherine MORIN vs Anni HELJALA (FIN) 3-0

Sophie GAUTHIER vs Lara WHITTON (WAL) 2-3

Emilia CABRERA MALLETTE vs Dobrila JORGUSESKA (NED) 1-3

Junior Boys’ Doubles – Round of 64 

Pierre-Anthony GAUTHIER/Siméon MARTIN vs Noah HVID /Matias LARSEN (DEN) 2-3

Junior Boys’ Doubles – Round of 32 

Émile JONCAS/Joshua WEATHERBY (ENG) vs Mike HOLLO/Felix WETZEL (GER) 3-WO

Junior Boys’ Doubles – Round of 16

Émile JONCAS/Joshua WEATHERBY (ENG) vs David BJORKRYD/Dennis LARSSON (SWE) 0-3

Junior Girls’ Doubles – Round of 32 

Emilia CABRERA MALLETTE/Sophie GAUTHIER vs Elvira SODERLUND/Lina SVENSSON (SWE) 3-1

Katherine MORIN/Anni HELJALA (FIN) vs Ece HARAC (TUR)/Rebecca MUSKANTOR (SWE) 0-3

Junior Girls’ Doubles – Round of 16

Emilia CABRERA MALLETTE/Sophie GAUTHIER vs Ramona Maarit BETZ /AleksandraTITIEVSKAJA (FIN) 0-3

Junior Boys’ Singles – Round of 64 

Pierre-Anthony GAUTHIER vs Charlie WIDING (SWE) 0-4

Junior Girls’ Singles – Round of 64 

Katherine MORIN vs Suhana SAINI (IND) 3-4